KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 9704008
nr 970 4008
Axel Kargel
(1896-1971), Sverige
Teckning, Axel Kargel (1896-1971), Pojke, signerad 12 Maj 1940, 17x12
Axel Kargel, född 1896 i Kalmar, död 1971 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 13 juli 2015
kl 18:04:08
4/7 18:06:18
Axel Kargel
Läs mer om Axel Kargel